O městysi

Obec Dyjákovice

Topinkiáda pomohla nemocným dětem

Úctyhodných 111 000 Kč předali ve středu 5. září 2007 lidé z Dyjákovic dětskému oddělení znojemské nemocnice. Dar je výtěžkem srpnové Topinkiády, při které se soutěží o největšího jedlíka topinek. Soutěž letos navštívil dosud rekordní počet lidí.

"Na Topinkiádu přišlo přes šest stovek platících diváků. Na vstupném, za jídlo a občerstvení a od sponzorů jsme tak vybrali přes stojedenáct tisíc korun. Ty předáváme dětskému oddělení", řekl pořadatel Topinkiády Pavel Kubíček.

Sám je nevidomý a na dětském oddělení nemocnice mu před lety zachránili život.

"Dospělí lidé si již sami mohou uvědomit, že nemocnici mohou jednou potřebovat, a přispívat jí. Děti se ale bránit nemohou, potřebují naši pomoc", vysvětlil výběr oddělení pan Kubíček.

"Na Znojemsku je Pavel Kubíček ojedinělý případ, který pravidelně podporuje naše oddělení. Za peníze od něj pořídíme nezbytné přístroje především pro sledování životních funkcí u patologických novorozenců", řekl primář oddělení Petr Bloudíček.

Zdroj Rovnost, 7. 9. 2007

mvs logo